Kome je namijenjena logopedska terapija?
Logopedska terapija namijenjena je djeci s teškoćama u komunikacijskom i jezično-govornom razvoju. Za uključivanje u logopedsku terapiju u sklopu usluge rane intervencije i psihosocijalne rehabilitacije dijete treba imati razvijenu intencijsku komunikaciju, razumijevanje jednostavnih naloga potpomognutih gestom ili situacijskim kontekstom i funkcionalnu igru.
U kojim se uslugama pruža logopedska terapija?
Logopedska terapija u Centru pruža se individualno u uslugama (prema procjeni Stručnog tima Centra i ovisno o slobodnim mjestima):
Rana intervencija - od rođenja do četvrte godine života
a) od četvrte do sedme godine života
b) za učenike s teškoćama u razvoju koji pohađaju redovne osnovne škole koje nemaju stručnog suradnika logopeda - do završetka 1. razreda
Logopedska terapija
Što je logopedska terapija?
Logopedska terapija uključuje rad na komunikacijskim poremećajima, poremećajima izgovora, poremećajima tečnosti govora (mucanje, brzopletost), jezičnim poremećajima, poremećajima glasa, poboljšanju komunikacijskih vještina i učinkovitosti, rehabilitaciji slušanja jezika i govora, poremećajima oralno-laringealnih funkcija, otklanjanju poteškoća čitanja i pisanja i neverbalnoj komunikaciji. Savjetodavni rad s roditeljima predškolske djece uključuje upoznavanje s vrstom i stupnjem teškoće te smjernicama za poticanje djetetova govorno-jezičnog razvoja.
Monografija Centra "Šubićevac"
1967. - 2017.
Klikom na fotografiju možete pogledati elektroničko izdanje monografije.
Zainteresirani za tiskano izdanje monografije mogu se javiti u Tajništvo Centra "Šubićevac".