„PAMETNO JE UČITI.

BOŽANSKI JE STVARATI!“

moto Učeničke zadruge "Šibensko blago"

Učenička zadruga Centra „Šubićevac, „Šibensko blago“, osnovana je 2004. god.

Voditeljica Zadruge je učiteljica Tehničke kulture Marijana Matuša.

Opatija, 2011.

Rad se odvija u 5 radionica:

Keramičarska i Modelarsko-tehnička radionica, voditeljica Marijana Matuša, učiteljica Tehničke kulture

Ekološka radionica, voditeljica Anamarija Zjačić, nastavnica Tehnologije cvjećarstva

Tkalačka radionica, voditeljica Liposava Kuštović, učiteljica Tehničke kulture

Likovna radionica, voditeljica Žana Klisović, učiteljica Likovne kulture

Članovi Zadruge su učenici osnovne i srednje strukovne škole Centra „Šubićevac“. Aktivnostima u Zadruzi učenici razvijaju kulturu rada, osjećaj za tradiciju, ekološku svijest, suradnički odnos, a posebice osjećaj vlastite vrijednosti.

Ukrasni i uporabni predmeti izrađeni u Zadruzi mogu se vidjeti i kupiti na brojnim prodajnim izložbama kako u Centru „Šubićevac tako i na javnim događanjima u Šibensko-kninskoj županiji, ali i šire. Svi prihodi od prodaje proizvoda namijenjeni su nabavi sredstava za rad Zadruge.

U prostoru Centra „Šubićevac“ već su tradicionalne izložbe povodom obilježavanja Dana zahvalnosti za plodove zemlje, božićnih blagdana, Valentinova, Uskrsa, Dana Centra „Šubićevac“, Dana planeta Zemlje.

Priprema za Biciklijadu 2012/2013    Srednjovjekovni sajam, Šibenik, 2013.

Zadrugari su i redoviti sudionici brojnih sajmova, izložbi i smotri u Šibeniku, Zadru, Splitu i Zagrebu. Možete nas vidjeti na Srednjovjekovnom sajmu u Šibeniku, Adventskom sajmu u Šibeniku, Sajmu agroturizma u Skradinu, Seljačkoj tržnici u Zadru, a odazivamo se i na brojne druge pozive diljem Hrvatske.Dani zahvalnosti za plodove zemlje, Vrlika, 2014.

Naši su suveniri našli svoje mjesto i na policama šibenskih suvenirnica upotpunjujući redovnu turističku ponudu grada Šibenika. Umjetnički predmeti  nastali na keramičarskoj i likovnoj radionici zadruge čine samostalnu izložbu pod nazivom "Pohvala radosti". Ova zapažena izložba redovni je postav Knjižnica grada Zagreba.

Zadruga surađuje s brojnim gospodarskim dobrima i tvrtkama na području Šibensko-kninske županije.

Učenička zadruga "Šibensko blago" svojim brojnim aktivnostima pruža učenicima mjesto stjecanja brojnih vještina i lijepih iskustava, a sudjelovanjem u javnim događanjima potiče ravnopravno uključivanje učenika s intelektualnim teškoćama u društvo.

Mjesto je to  druženja, učenja, stvaranja i radosti.

Sušene prehrambene proizvode možete pogledati ovdje.

Sudjelovanje na Seljačkoj tržnici Zadarske županije možete pogledati ovdje.

Više fotografija pogledajte u našoj foto-galeriji.