Seljačka tržnica Zadarske županije

Seljačka tržnica projekt je koji su započele Zadarska županija i UNDP (United Nations Development Program) u rujnu 2013. godine da bi se kupcima osigurao izravan pristup kvalitetnim sezonskim poljoprivrednim proizvodima. Od 2014. godine upravljanje Seljačkom tržnicom preuzela je Agencija za ruralni razvoj Zadarske županije, a od 1. siječnja 2016. godine Tržnicom upravlja udruga izlagača "Volim domaće". Na poziv Agencije za ruralni razvoj Zadarske županije, zadrugari Ekološke radionice Centra za odgoj i obrazovanje „Šubićevac“ od veljače 2015. godine svake prve subote u mjesecu, od 9 do 14 sati izlažu i prodaju svoje sušene proizvode.

Nazočnost na Seljačkoj tržnici od velike je važnosti za naš Centar  iz više razloga: javnost ima priliku upoznati se s proizvodima naših učenika – polaznicima programa radnog osposobljavanja i učenika srednje strukovne škole koji se obrazuju za zanimanje pomoćni cvjećar, kupcima nudimo kvalitetne proizvode po povoljnim cijenama, a sav prihod od prodaje namijenjen je nabavi sredstava za rad Učeničke zadruge. Nadalje, učenici koji sudjeluju kao prodavači aktivni su u događanjima u lokalnoj zajednici, uključeni su u društvo i u stvarnim situacijama se osposobljavaju u vještinama potrebnim u svakodnevnom životu – komunikaciji i radu s novcem.

Pozivamo Vas da nas posjetite svake prve subote u mjesecu na Seljačkoj tržnici Zadarske županije, ispred trgovačkog centra Supernova od 9.00 do 14.00 sati.