Upis u srednju strukovnu školu

Redovni upis u 1. razred srednje strukovne škole

Izravan upis

Kandidat s teškoćama u razvoju ima pravo izravnoga upisa u programe obrazovanja za koje posjeduje stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje.

Postupak upisa

1. Prijava u mjerodavnom županijskom uredu državne uprave na stranici upisi.hr.

2. Dostava dokumenata u Centar "Šubićevac":

1. Rješenje ureda državne uprave o primjerenom obliku odgoja i obrazovanja u osnovnoj školi
  2. Mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje o sposobnostima i motivaciji za tri do pet primjerenih programa obrazovanja (uključuje mišljenje liječnika medicine rada)
  3. Svjedodžbe petog, šestog, sedmog i osmog razreda osnovne škole
  4. Rodni list
  5. Domovnica
  6. Upisnica u 1. razred srednje strukovne škole – dobije se u Centru „Šubićevac“

Za ostvarivanje prava na usluge socijalne skrbi: boravak, smještaj i psihosocijalne rehabilitacije, uz dokumentaciju navedenu od 1. do 6. potrebno je priložiti i sljedeće (ostvaruje se u mjerodavnom centru za socijalnu skrb):

7. Zahtjev za priznavanje prava na boravak ili smještaj u mjerodavni centar za socijalnu skrb.

8. Nalaz i mišljenje tijela vještačenja

9. Rješenje o ostvarenom pravu na skrb izvan vlastite obitelji

10. Zahtjev za prijam centra za socijalnu skrb prema prebivalištu učenika

Upisi u toku školske godine

1. Učenik ima rješenje ureda državne uprave o primjerenom obliku školovanja po posebnom programu čl. 12 Pravilnika o osnovnoškolskom obrazovanju djece s teškoćama u razvoju.

2. Roditelji/skrbnici rješenje o primjerenom obliku školovanja dostavljaju mjerodavnom centru za socijalnu skrb.

3. Mjerodavni centar za socijalnu skrb šalje molbu za socijalnom uslugom boravka/smještaja i rješenje o primjerenom obliku školovanja Centru za odgoj i obrazovanje "Šubićevac".

4. Komisija za prijam i otpust korisnika Centra "Šubićevac" donosi odluku o prijamu učenika.

5. Centar "Šubićevac" obavijest o zaključku Komisije za prijam i otpust dostavlja centru za socijalnu skrb.

6. Centar za socijalnu skrb šalje Centru za odgoj i obrazovanje "Šubićevac" rješenje o pružanju usluge boravka/smještaja.

7. Prijam u srednju strukovnu školu Centra "Šubićevac".