Logopedska terapija

Kome je namijenjena logopedska terapija?

Logopedska terapija namijenjena je djeci s teškoćama u komunikacijskom i jezično-govornom razvoju. Za uključivanje u logopedsku terapiju u sklopu usluge rane intervencije i psihosocijalne rehabilitacije dijete treba imati razvijenu intencijsku komunikaciju, razumijevanje jednostavnih naloga potpomognutih gestom ili situacijskim kontekstom i funkcionalnu igru.

U kojim se uslugama pruža logopedska terapija?

Logopedska terapija u Centru pruža se individualno u uslugama (prema procjeni Stručnog tima Centra i ovisno o slobodnim mjestima):

Rana intervencija - od rođenja do četvrte godine života

Psihosocijalna podrška:

a) od četvrte do sedme godine života

b) za učenike s teškoćama u razvoju koji pohađaju redovne osnovne škole koje nemaju stručnog suradnika logopeda - do završetka 1. razreda

Boravak za učenike Centra

Smještaj

Logopedska terapija

Što je logopedska terapija?

Logopedska terapija uključuje rad na komunikacijskim poremećajima, poremećajima izgovora, poremećajima tečnosti govora (mucanje, brzopletost), jezičnim poremećajima, poremećajima glasa, poboljšanju komunikacijskih vještina i učinkovitosti, rehabilitaciji slušanja jezika i govora, poremećajima oralno-laringealnih funkcija, otklanjanju poteškoća čitanja i pisanja i neverbalnoj komunikaciji. Savjetodavni rad s roditeljima predškolske djece uključuje upoznavanje s vrstom i stupnjem teškoće te smjernicama za poticanje djetetova govorno-jezičnog razvoja.